Rafał Brzoska Foundation ponownie stawia na młodych! Oto tegoroczni laureaci i ich osiągnięcia

#gwiazdy #hot_newsy

Plotkopedia

Źródło: rafalbrzoskafoundation.org

Źródło: rafalbrzoskafoundation.org

Gdy tylko zakończyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Stypendialnego Rafał Brzoska Foundation, media w Polsce zaczęły huczeć od informacji o wyjątkowych laureatach. Z puli wielu zdolnych uczestników, wybrano 17 wybitnych jednostek z różnych regionów Polski. Dzięki docenieniu przez kapitułę Rafał Brzoska Foundation mają teraz szansę kształcić się w czołowych uczelniach na świecie. Poznajcie ich sylwetki!

Z początkiem sierpnia zakończyła się II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Stypendialnego Rafał Brzoska Foundation. W tegorocznym naborze uczestniczyło niemal tysiąc aspirujących uczestników. Komisja miała trudne zadanie, biorąc pod uwagę imponujące dokonania naukowe finalistów. Po konsultacjach z Radą Programową i Mentorską, 25 wyselekcjonowanych kandydatów miało okazję na osobiste rozmowy z Rafałem Brzoską i Omeną Mensah, prezesem oraz wiceprezeską Fundacji Rafał Brzoska. Z tego grona wybrano 17 osób, których historie oraz ambicje najbardziej urzekły komisję.

Fundator i prezes fundacji, Rafał Brzoska, w ciągu dwóch edycji przeznaczył imponującą sumę – ponad 6 milionów złotych. Jego determinacja w dążeniu do wspierania edukacji młodych ludzi jest godna podziwu.

Misja Fundacji Rafała Brzoski

Utworzona z pasji i zaangażowania Fundacja Rafała Brzoski ma jeden główny cel: pomagać młodym talentom rozwinąć skrzydła. Realizując szereg programów jak sami mówią „szytych na miarę potrzeb młodych”. Fundacja stawia na wsparcie młodzieży, która wyróżnia się ambicją, kreatywnością i odpowiedzialnością społeczną. Dzięki Funduszowi Stypendialnemu, wielu zdolnych ludzi zyskuje szansę na realizację swoich marzeń.

II edycja Konkursu Stypendialnego Rafał Brzoska Foundation – laureaci 2023 roku

Stypendyści Rafał Brzoska Foundation wyróżniają się imponującymi dokonaniami w dziedzinach nauk ścisłych, innowacyjności, sztuki, przedsiębiorczości oraz zaangażowania społecznego. Poznajcie tegorocznych laureatów. Oto 17 wybitnych uczniów z Polski, którzy będą kształcić się na najbardziej prestiżowych uczelniach świata.

 

Wiktor Babiński

Wiktor jest ekspertem od historii Europy Wschodniej. Jego droga naukowa rozpoczęła się w prestiżowej London School of Economics, gdzie wyróżnił się na wydziale stosunków międzynarodowych. Jako doktorant na wydziale historii Uniwersytetu Yale, Wiktor zgłębia historię Europy Wschodniej i Rosji, co pozwala mu na rozwinięcie swojej specjalizacji i dalsze badania w tej dziedzinie. Jego umiejętności i pasja do nauki nie zostały niezauważone. Miał zaszczyt pracować w Instytucie Hoovera na Uniwersytecie Stanford pod okiem znanego historyka Prof. Nialla Fergusona. Tam uczestniczył w tworzeniu drugiego tomu biografii jednego z najważniejszych polityków w historii USA – Henry’ego Kissingera.

Jego wszechstronne zainteresowania doprowadziły go również do współpracy z Prof. Jeffreyem Sonnenfeldem na Yale. Razem stworzyli „listę wstydu”, dokumentującą działalność międzynarodowego biznesu w Rosji.

Jednak Wiktor nie ogranicza się tylko do pracy badawczej. Jego głos rozbrzmiewa w świecie dzięki publikacjom na temat polityki i stosunków międzynarodowych w renomowanych czasopismach i portalach, takich jak POLITICO, Newsweek, The National Interest i wielu innych.

 

Kornelia Bartoszewicz

Kornelia ma głębokie zrozumienie i pasję do neuronauki, psychiatrii i psychologii. Jej sukcesy w międzynarodowych olimpiadach oraz staże w prestiżowych instytucjach, takich jak Cambridge University, potwierdzają jej zaangażowanie w te dziedziny. Dodatkowo, jej wolontariat na rzecz niedowidzących i dzieci z domów dziecka ukazuje jej empatię i chęć niesienia pomocy innym. W ramach swojej pracy opracowuje książki w specjalnym programie i udziela korepetycji.

 

Mikołaj Błaszczyk

Mikołaj to młody entuzjasta kosmosu i lotnictwa. Samodzielnie sterowanie samolotem w wieku 16 lat to tylko jeden z wielu jego osiągnięć. Uczestniczył w licznych zawodach z dziedziny STEM i ekonomii, często zdobywając czołowe miejsca. Zdobył tytuł laureata w konkursie „Cosmic Challenge”. Aspiruje do zostania pilotem linii lotniczej. Marzenie o przekroczeniu progu kosmosu go napędza. Obecnie jest maturzystą w ZSOT w Sompolnie.

Jego prace nad sondami pomiarowymi i badania atmosfery innych planet wskazują na potencjał, który niewątpliwie zostanie wykorzystany w przyszłości kosmicznych misji.

 

Małgorzata Czarnik

Z pasją do prawa, Małgorzata już teraz robi pierwsze kroki w tej dziedzinie. Studia na prestiżowym New York University oraz staż w międzynarodowej kancelarii prawnej to dopiero początek jej przygody z prawem. Jej zaangażowanie w mentorowanie innych młodych ludzi pokazuje jej chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

 

Katarzyna Furmanek

Katarzyna jest prawdziwym fenomenem w świecie nauk STEM. Jej liczne osiągnięcia w olimpiadach oraz konkursach naukowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, ukazują jej ogromny potencjał w dziedzinie inżynierii, robotyki i cyberbezpieczeństwa. Uzyskała tytuł finalisty w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz w międzynarodowym konkursie Enhance Girls in STEM. Została wyróżniona w konkursie E(x)plory, stanęła w finale Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej EUCYS oraz w Regeneron International Science and Engineering Fair, uważanym za najprestiżowszy przedstudialny konkurs prac badawczych na świecie. W 2023 roku zdobyła tytuł laureata w Learn&Fly. Aktywnie uczestniczy w pracach The Junior Academy w The New York Academy of Sciences. Reprezentuje Polskę na European Space Camp jako jedna z dwóch wybranych stypendystów. Z pasją dzieli się swoją wiedzą poprzez organizowanie warsztatów dla młodszej młodzieży z dziedziny nauk STEM na zasadzie wolontariatu.

 

Zoja Giza

Muzyczne talenty Zoji, młodej wiolonczelistki z Bydgoszczy, zostały już docenione na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych. W poprzednim roku miała przyjemność uczestniczyć w renomowanym programie „Concertgeboworkest Young” w Holandii. Wakacje 2023 roku poświęciła na rozwijanie swoich umiejętności muzycznych w Stanach Zjednoczonych, biorąc udział w projekcie „Luzerne Music Center”. Zauważa dysproporcję płci w świecie wiolonczelistów i pragnie w przyszłości stać się częścią tej elitarnej grupy zawodowych wiolonczelistek, walcząc o równość i reprezentację kobiet w tej dziedzinie muzyki. Jej pasja do muzyki oraz nieustannie rozwijane umiejętności sprawiają, że przyszłość Zoji w świecie muzyki jest bardzo obiecująca.

 

Maksymilian Kędzierski

Aktywność Maksymiliana w konkursach biznesowych pokazuje jego zdolności analityczne i strategiczne. Po triumfie w konkursie pod egidą Concilium Civitas, Maksymilian rozpoczął edukację na Uniwersytecie SWPS w stolicy kraju, Warszawie. Mając wizję założenia własnego przedsiębiorstwa w przyszłości, skupia się na rozwijaniu swoich kompetencji w obszarze sztucznej inteligencji. Nie ogranicza się jednak tylko do nauki – angażuje się społecznie, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem w roli mentora w ramach działalności fundacji „Zwolnieni z Teorii”. Jego pasja do innowacji oraz umiejętność dostrzegania praktycznych zastosowań wiedzy akademickiej czynią go jednym z najbardziej obiecujących młodych przedsiębiorców w Polsce.

 

Julia Lasiota

Julia to młoda kobieta z Ozorkowa, która obecnie studiuje na prestiżowym uniwersytecie Stanforda. Wcześniej, dzięki stypendium Polish Scholarship Scheme, ukończyła liceum w Wielkiej Brytanii.

Znakomita zdolność do przyswajania języków sprawiła, że dziś Julia biegle posługuje się aż ośmioma z nich, a kolejne dwa są w trakcie nauki. Dodatkowo, z niezwykłym poczuciem obowiązku, pomaga uchodźcom i azylantom, oferując pro-bono tłumaczenia.

Julia to osoba o wszechstronnych zainteresowaniach. Fascynuje się literaturą, historią i chemią w równym stopniu. Swoje akademickie pasje rozwija prowadząc równocześnie studia na dwóch kierunkach. Jej dni są wypełnione nie tylko nauką, ale także pracą i badaniami w renomowanym Instytucie Hoovera oraz w noblowskim Centrum Wolności Obywatelskich.

 

Tomasz Ślusarczyk

Tomasz to niezwykle utalentowany student matematyki, który zdobywa wiedzę na jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie – Massachusetts Institute of Technology (MIT). Jego pasje naukowe skupiają się wokół teorii grafów oraz fascynującej dziedziny optyki kwantowej. Został także przyjęty do jednego z wiodących studenckich programów badawczych skoncentrowanych na matematyce dyskretnej na University of Minnesota Duluth. Tomasz jest również aktywnym członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej. Tam nie tylko uczestniczy w organizacji prestiżowych zawodów międzynarodowych, ale także pomaga w organizacji międzynarodowych obozów matematycznych takich jak Maths Beyond Limits i jego odmiana skierowana dla regionu Bałkanów – Maths Beyond Limits Balkan.

Tomasz planuje podjąć studia doktoranckie na MIT lub Stanfordzie, aby ostatecznie stać się profesorem, być może w Polsce, albo USA.

 

Kacper Malinowski

Kacper to (w słowach Prezesa Rafała Brzoski) 19-letni “człowiek renesansu”. Jest uczniem prestiżowego Minerva University w San Francisco i stupendystom rządu Stanów Zjednoczonych. Jako Reprezentant Miasta Łodzi, brał udział w międzynarodowej wymianie w ramach programu FLEX. Jego zaangażowanie społeczne jest godne podziwu. Jako twórca licznych projektów społecznych, charytatywnych i obywatelskich, dokłada wszelkich starań, aby wpłynąć pozytywnie na społeczność i pomóc potrzebującym. Jego pasje nie ograniczają się jedynie do działań społecznych. Jako profesjonalny harfista ma na swoim koncie ponad 200 koncertów w pięciu różnych krajach, co świadczy o jego niezwykłym talencie muzycznym i determinacji w dążeniu do doskonałości w tej dziedzinie. Jako laureat pięciu Olimpiad naukowych, wyróżnia się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnościami badawczymi. A to, że został pierwszym Polakiem uhonorowanym tytułem laureata Amerykańskiego Dekatlonu Akademickiego, tylko podkreśla jego niezwykły potencjał i zasługi dla nauki.

 

Mateusz Mikołajczyk

Mateusz to znakomity pianista klasyczny, którego droga muzyczna prowadziła przez jedną z najbardziej prestiżowych europejskich uczelni – The Reina Sofia School of Music w Madrycie. Teraz stawia przed sobą kolejne wyzwanie, dążąc do nauki w kultowym Juilliard. Jego recitale na estradach takich jak Filharmonia Narodowa w Warszawie czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu nie pozostawiają wątpliwości co do jego talentu.

 

Julia Prus

Julia jest działaczką społeczną i przewodniczącą komisji w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Nieustannie angażuje się w działania na rzecz równości płci i ekologii. Jest Parlamentarzystką VI kadencji Parlamentu Młodych RP. W lutym 2023 roku moderowała panel o równości płci pt. „Wolność, Równość, Siostrzeństwo”. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne został doceniony Nagrodą Prezydenta m.st. Warszawy. Jej marzenia edukacyjne skierowane są w stronę UWC Mahindra w Indiach.

 

Jan Radomiński-Lasek

Jan jest absolwentem klasy algorytmicznej w V LO w Krakowie. Za Jana przemawiają nie tylko wyniki w matematyce, ale także jego sportowe pasje (zwłaszcza narciarstwo) i zaangażowanie społeczne. Jest zdobywcą dziewiątego miejsca podczas Olimpiady Matematycznej. Teraz zmierza do kontynuowania edukacji w prestiżowej „École Polytechnique de Paris”. Jan jest również członkiem stowarzyszenia „Krzysiek Pomaga Pomagać” oraz Samorządu Uczniowskiego. Jego celem jest zmiana świata na lepsze.

 

Marek Rauchfleisz

Absolwent prestiżowego Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu z imponującą średnią 6,0. Pasja naukowa Marka, jego wynalazczość oraz osiągnięcia w konkursach naukowych jak np. Europejski Konkurs Statystyczny czy konkurs Explory oraz tytuł Ambasadora Innowacji – świadczą o niezwykłym talencie. Jego wkład w dziedzinę nauk ścisłych został wielokrotnie doceniony zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Jego wynalazki zdobyły aż 5 złotych i 2 srebrne medale na międzynarodowych wystawach. Marek zajął trzecie miejsce na ISEF, największym konkursie naukowym na świecie, gdzie został dodatkowo wyróżniony przez Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne.

Jego doświadczenie zdobywane podczas European Space Camp, gdzie pracował nad skomplikowaną technologią rakiet stratosferycznych, świadczy o jego głębokim zrozumieniu nauk przyrodniczych i zaawansowanych technologii.

 

Maciej Szymczyk

Maciej jest uczniem 2 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Jasienicy w Warszawie i realizuje program matury IB. To dwukrotny laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz finalista Olimpiady Przedsiębiorczości. Nie ograniczając się tylko do teorii, Maciej zdobywa praktyczne doświadczenie dzięki stażom w czołowych firmach i instytucjach specjalizujących się w uczeniu maszynowym. Przykładem tego może być także współpraca badawcza z profesorem z Sorbonny. Co więcej, Maciej już teraz angażuje się w prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie medycyny. Jego program do diagnozy złośliwości nowotworu piersi zdobył uznanie i został wyróżniony w programie Szkoła Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju oraz w konkursie Explory.

 

Łucja Ulbrych

Taniec to pasja Łucji. Już od 5 roku życia zdecydowała się podążać drogą profesjonalnego tańca klasycznego. Jako młoda artystka baletu ma już za sobą udział w międzynarodowych warsztatach i konkursach. Jest członkinia nowopowstałego junior company Polskiego Baletu Narodowego w sezonie 2023/24. Jej marzeniem jest tańczyć na światowych scenach i wspierać młodych tancerzy w Polsce.

 

Mikołaj Wolanin

Mikołaj to młody człowiek z niezwykłą pasją do praw ucznia. Jego zaangażowanie w tę dziedzinę, przejawiające się m.in. założeniem Fundacji na rzecz Praw Ucznia oraz organizacji Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia, jest imponujące. Poza tym Mikołaj jest aktywny naukowo, jest autorem publikacji oraz dwóch książek („Prawa ucznia” oraz „Obowiązki ucznia”) i regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych. Ponadto, jego praca w Punkcie Pobytu Krótkoterminowego dla Uchodźców z Ukrainy pokazuje jego zaangażowanie społeczne i empatię wobec innych.

 

Więcej o Rafale Brzosce i Omenie Mensah:

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska pokazali SWÓJ DOM! Ciężko opisać to słowami. Takiego wnętrza nikt się nie spodziewał.

Brzoska i Mensah rozdają swój majątek i uruchamiają Loterię Charytatywną!

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah biją kolejne rekordy! Historyczny wynik Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY 2023!

Zareaguj na artykuł!

haha Emote 0
love Emote 0
shock Emote 0
sad Emote 0
angry Emote 0

Komentarze (2)

Wszystkie komentarze: 2
    Halinka 1 rok temu

    Jestem pełna uznania dla Pana Rafała Brzoski i dla pani Omeny Mensah ,dzięki państwa zaangażowaniu wielu młodych ludzi spełnienia swoje marzenia.

    Bernadeta 1 rok temu

    Wspaniali ludzie❤❤❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij